2015 VM U23

 

VM U23 i Plovdiv (BUL) 22-26. juli

 

Pressemeldinger: 16.juli, 21.juli23.juli, 24.juli (I), 24.juli (II), 25.juli (I), 25.juli (II), 26.juli

 

Troppen

 

Norge stilte med 17 utøvere fordelt på ni båtklasser i årets U23-VM i Plodviv, Bulgaria. I støtteapparatet stilte begge kraftsentertrenerne, samt trener fra NSR og Kristiansand RK. Svein Mollestad fra Christiania RK var lagleder.

Lettvekt herrer singelsculler

21 nasjoner

13. plass

BLM1x

Ask Jarl Tjøm

Tønsberg Roklub

Lettvekt herrer toer

14 nasjoner

13. plass

BLM2-

(b) Jens Holm

(s) Ola Larsson

Moss Roklubb

Sarpsborg Roklubb

Damer singelsculler

15 nasjoner

8. plass

BW1x

Thea Helseth

Aalesunds Roklub

Herrer singelsculler

23 nasjoner

15. plass

BM1x

Erik Solbakken

Moss Roklubb

Damer toer

10 nasjoner

5. plass

BW2-

(b) Anna Een Sture

(s) Hanna Gailis Inntjore

Norske Studenters Roklub (NSR)

Kristiansand Roklubb

Herrer dobbeltsculler

18 nasjoner

SØLV

BM2x

(b) Martin Helseth

(s) Oscar S. Helvig

Aalesunds Roklub

Norske Studenters Roklub (NSR)

Lettvekt damer dobbeltsculler

18 nasjoner

15. plass

BLW2x

(b) Sara Hegge

(s) Agnes Karlseng

Christiania Roklub (CR)

Norske Studenters Roklub (NSR)

Lettvekt herrer dobbeltsculler

28 nasjoner

16. plass

BLM2x

(b) Patrick Een Sture

(s) Petter Svingen

Norske Studenters Roklub (NSR)

Herrer dobbeltfirer

14 nasjoner

13. plass

BM4x

(b) Halvor West

(2) Arne Hadler-Olsen

(3) Robin Muñoz Fjeldstad

(s) Jørgen Nilsson

Bærum Roklubb

Os Roklubb

Moss Roklubb

Tønsberg Roklub

Trenere og støtteapparat

   

Delegasjonsleder

Trener

Trener

Kraftsentertrener

Kraftsentertrener

 

Svein Mollestad

Roger Wiggin

Janis Gailis

Seb Baranzano Lena

Per Helge Brun-Svendsen

Kristin Vevik Lindseth

Christiania Roklub (CR)

Norske Studenters Roklub (NSR)

Kristiansand Roklubb

Kraftsenter Vest

Kraftsenter Øst

Bærum Roklubb

 

Løpsplan og resultater

 

 

Tid

(norsk)

Løp

plass

prog

resultat

Søndag           
BW1x 08:50 B-finale 2. pl

8. pl tot

FB
BM2x 10:10 FINALE 2. pl  SØLV FA
           
Lørdag          
BLM2- 08:20 C-finale 1. pl

13. pl tot

FC
BLM1x 08:30 C-finale 1. pl

13. pl tot

FC
BLW2x 08:45 C-finale 3. pl

15. pl tot

FC
BLM2x 08:50 C-finale 4. pl

16. pl tot

FC
BM4x 08:55 C-finale 1. pl

13. pl tot

FC
BM1x 09:00 C-finale 3. pl

15. pl tot

FC
           
BM2x 10:30 Semifinale A/B 2 1. pl Til FINALE SA/B 1 / SA/B 2
BW1x 11:20 Semifinale A/B 2 5. pl Til B-finale SA/B 1SA/B 2
           
BW2- 16:00 FINALE 5. pl  5. pl tot FA
           
Fredag          
BW2- 08:15 Oppsamling R 2. pl Til FINALE R
BM2x 08:45 Oppsamling R2 1. pl Til semifinale SA/B 2 R1 / R2
BM4x 08:50 Oppsamling R 4. pl Til C-finale R
BM1x  08:55 Oppsamling R1  3. pl Til semifinale SC/D 1 R1 / R2 / R3 / R4 
BLM1x  09:55 Oppsamling R4  3. pl Til semifinale SC/D 1   R1 / R2 / R3 / R4 
BLW2x 10:05 Oppsamling R2 6. pl Til C-finale R1R2
           
BLM2x 10:25 Kvartfinale Q4 4. pl Til semifinale SC/D 2 Q1 / Q2 / Q3Q4
           
BLM1x 16:00 Semifinale C/D 1 1. pl

Til C-finale

SC/D 1 / SC/D 2
BLM2x 16:15 Semifinale C/D 2 2. pl Til C-finale SC/D 1 / SC/D 2
BM1x 16:20 Semifinale C/D 1 1. pl Til C-finale SC/D 1 / SC/D 2
           

Torsdag

         

BW2-

08:25

Forsøk H2

3. pl

Til oppsamling R

H1 / H2

BM2x

09:15

Forsøk H2

3. pl

Til oppsamling R2

H1 / H2 / H3

BM4x

09:30

Forsøk H2

5. pl

Til oppsamling R

H1 / H2 / H3

BM1x

09:40

Forsøk H1

5. pl

Til oppsamling R

H1 / H2 / H3 / H4

BW1x

10:10

Forsøk H3

2. pl

Til semifinale A/B 2

H1 / H2 / H3

BLM1x

10:50

Forsøk H1

6. pl

Til oppsamling R4

H1 / H2 / H3 / H4

BLW2x

11:10

Forsøk H1

4. pl

Til oppsamling R2

H1 / H2 / H3

           
BLM2- 11:45 Oppsamling R 4. pl  Til C-finale R
           
Onsdag          
BLM2- 16:05 Forsøk H2 4. pl Til oppsamling R H1H2 / H3
BLM2x 16:25 Forsøk H1 3. pl Til kvartfinale Q4 H1 / H2 / H3 / H4 / H5

 

 

Nyttige dokumenter

 

Nyttige linker

 

Bilder




Webdesign fra: New Media AS