2016 WRC 1

World Rowing Cup 1 i Varese (ITA) 15-17. april 2016

 

Eventinfo WRC1 på worldrowing.com

 

Troppen

 

  • Menn dobbeltsculler (M2x): Olaf Tufte (Horten) og Kjetil Borch (Horten) - 4. pl
  • Menn dobbeltfirer (M4x): Erik Solbakken (Moss), Nils Jakob Hoff (Fana), Martin Helseth (Aalesunds) og Joakim Bøhn (Kristiansand) - 6. pl
  • Menn singelsculler (M1x): Oscar S Helvig (NSR) (Trukket pga sykdom)
  • Kvinner singelsculler (W1x): Marianne Madsen (Christiania) - 14. pl
  • Kvinner toer (W2-): Anna Een Sture (NSR) og Hanna G Inntjore (Kristiansand) - 13. pl
  • Lettvekt menn singelsculler (LM1x): Ask Tjøm (Tønsberg) og Patrick Een Sture (NSR) - 3 pl og 5 pl.
  • Støtteapparat: Johan Flodin (Landslagstrener), Johan Lidberg (Ass Landslagstrener), Daniel L Berge (Fysio), Thomas Sørensen (Fysio), Sigurd Gullerud (Trener), Janis Gailis (Trener), Roger Wiggin (Trener), Hanne Staff (OLT) og Britt Foxell (OLT)

Uttaksbrevet 

Lettvektsgutta Are Strandli (Stavanger) og Kristoffer Brun (Bergens) deltar ikke i første verdenscup. De er direkte kvalifisert til OL gjennom sin VM-bronse i 2015 og kjører et litt annet løp enn de som skal ro OL-kvalifisering 22-24. mai. 

 

Løpsplan og resultater

 

Results Summary 15 aprilResults Summary 16 april og Results Summary 17 april

Hvem

Når

Hva

Plass

Progresjon/Resultat

Detaljerte resultatlister

 

 

 

 

 

 

Fredag 

15. april 

 

 

 

 

W2-

09:35

Forsøk H2

5.

Til oppsamling R1

H1 / H2 / H3 

W1x

10:15

Forsøk H4

5.

Til oppsamling R2

H1 / H2 / H3 / H4 

LM1x

11:35

Forsøk H1/H2

 2./3.

Tjøm til A finale/Sture til opps. R1 H1H2 

M2x

12:05

Forsøk H1

2. 

Til oppsamling R1

H1 / H2 

M4x

12:30

Forsøk H2

3. 

Til oppsamling R1  H1 / H2 

W2-

15:00 Oppsamling R1

4.

Til C finale 

R1 / R2 

W1x

15:25 Oppsamling R2

4.

Til C finale

 R1 / R2 / R3 / R4

 

   

 

 

 

Lørdag

16. april  

 

 

 

W2-

10:10

C finale

1.

13. plass

 FC / FB / FA 

W1x

10:20

C finale

2.

14. plass

FC / FB / FA

LM1x

10:50

Oppsamling R1

1.

Sture til A-finale

R1 

M2x

13:35

Oppsamling R1

1.

Til A finale

R1 / R2 

M4x

15:06

Oppsamling R1

3.

Til A finale

 R1

LM1x

15:40

A FINALE

3./5.  BRONSE til Tjøm, 5. plass til Een Sture FA 
           

Søndag

17. april

 

 

 

 

M4x

11:33

A FINALE

6.

6. plass 

FA

M2x

12:03

A FINALE

4.

4. plass

FA

 

Bilder 

Foto: Gaute Tjøm



Webdesign fra: New Media AS