2015 EM

EM Elite i Poznan (POL) 29-31/5

  • TJØM - 5. pl i B-finalen, 11. plass totalt
  • SINGSTAD/HELSETH/SOLBAKKEN/HELVIG - 3. pl i B-finalen, 9. pl totalt
  • BRUN/STRANDLI tok BRONSE!
  • HOFF/BORCH misset bronsen med 12/100 sek
  • TUFTE tok BRONSE!

Fullstendig resultatliste søndag 31. mai

Endelig resultatlistse alle klasser

ROINGI MEDIA, SE HER!

 

Løpsplan og resultater

Søndag

 

 

 

 

 

LM1x

09:05

B-finale

5. pl

 11. pl

FinA/FinB/FinC

M4x

09:40 

B-finale 

3. pl

 9. pl

FinA/FinB

LM2x

11:48

FINALE 

3. pl

 BRONSE

FinA/FinB/FinC

M2x

13:03 

FINALE 

4. pl

 4. pl

FinA/FinB/FinC

M1x

14:03 

FINALE 

3. pl

 BRONSE

FinA

Lørdag

 

 

 

 

 

LM1x

10:05

Semifinale 1

6. pl

Til B-finale

Semi1/Semi2

LM2x

10:40

Semifinale 1

2. pl

Til FINALE

Semi1/Semi2

M4x

11:30

Oppsamling 2

3. pl

Til B-finale

Opps1/Opps2

M2x

11:35

Semifinale 1

1. pl

Til FINALE

Semi1/Semi2

M1x

12:10

Semifinale 1

2. pl

Til FINALE

Semi1/Semi2

Fredag

 

 

 

 

 

LM1x

09:40

Forsøk 3

4. pl

Til oppsamling

F1/F2/F3

LM2x

10:30

Forsøk 1

1. pl

Til semifinale

F1/F2/F3

M2x

11:10

Forsøk 3

1. pl

Til semifinale

F1/F2/F3/F4

pkM1x

12:25

Forsøk 2

2. pl

Til semifinale

F1/F2/F3/F4

M4x

12:55

Forsøk 2

5. pl

Til oppsamling

F1/F2

LM1x

15:35

Oppsamling 1

3. pl

Til semifinale 

Opps1/Opps2

 

EM-laget 2015

(Det er ikke para i EM)

 

Målsetning

Målsetningen er klar og tøff: 1) Alle lag til semi (Top12), 2) Minst to A-finaler, 3) Minst en medalje. 

Fasit 30/5: 1) Alle lag er top 12. 2) 3Trelag er i A-finale. 3) To medaljer! MÅL OPPNÅDD!

 

Oppdatringer

Lørdag 30/5:

  • BRUN/STRANDLI - A-finale søndag kl 11:48
  • HOFF/BORCH - A-finale søndag kl 13:03
  • TUFTE - A-finale søndag kl 14:03
  • TJØM - B-finale søndag kl 09:05
  • SINGSTAD/HELSETH/SOLBAKKEN/HELVIG - B-finale søndag kl 09:40

Fullstendig STARTLISTE SØNDAG

Se NRK1 fra 11:45, eller følg med på live-oppdatering på worldrowing.com

Lørdag 30/5: Tre av fem lag til A-finale! 

  • TUFTE til FINALE i singelculler med imonerende 2. pl i semi
  • BORCH/HOFF til FINALE i dobbeltsculler med sterk seier i semi
  • BRUN/STRANDLI til FINALE i lettvekt dobbeltsculler med sikker 2. plass i semifinalen
  • TJØM til B-finale i lettvekt singelsculler med 6. plass etter godt løp i semi
  • SINGSTAD/HELSETH/SOLBAKKEN/HELVIG til B-finale i dobbeltfirer med spurtseier og 3. plass i oppsamlingen

Lørdag 30/5: Alle lag ror for finale!

LM1x kl 10:05, LM2x kl 10:40, M4x kl 11:30, M2x kl 11:35 og M1x kl 13:10. 

Fullstendig startliste lørdag 30. mai, alle løp

Fredag 29/5:

Både tung og lett dobbel vant sine forsøksheat og er direkte til semifinale. Tufte ble nr 2 etter CZE og er også direkte til semifinale. Tjøm ble nr 3 i oppsamling og er videre til semifinale. Dobbeltfireren ble sist i sitt heat og ror oppsamling lørdag kl 1125. 

Fullstendig resultatliste fredag 29. mai, alle løp.

 

Nyttige dokumenter

 

Nyttige linker

 

Bilder



Webdesign fra: New Media AS