Nyheter > Nyheter

NM 2016: Kongepokalen

25.09.2016

Hans Majestet Kongens Pokal 2016 ble vunnet av Maia Emilie Lund (Bergens RK) i lettvekt singelsculler og Olaf Tufte og Kjetil Borch (Horten RK) i dobbeltsculler. Gratulerer!

 

Alle medaljevinnerne 2016

 

 

W1x – Kvinner Singelsculler 

 

1

09:20,5

Aalesunds Roklub

Thea Helseth

 

2

09:31,0

Norske Studenters Roklub

Anna Sofie Een Sture

 

3

09:41,5

Christiania Roklub

Marianne Madsen

 

 

 

 

 

ASW1x - Para Kvinner Singelsculler

  1 06:54,8 Christiania Roklub Birgit Skarstein
         

 JM1x - Junior Menn Singelsculler

 

1

08:51,5

Norske Studenters Roklub

Jonas Slettemark Juel

 

2

08:59,1

Bergens Roklub

Martin Steinnes

 

3

09:14,3

Fredriksstad Roklub

Simen Skjølsvold

 

 JW1x – Junior Kvinner Singelsculler

 

1

09:58,2

Kristiansand Roklubb

Mathilde Sødal

 

2

10:03,3

Aalesunds Roklub

Amanda Helseth

 

3

10:08,8

Horten Roklubb

Maja Marie Aspenes

 

 M4x – Menn Dobbeltfirer

 

1

06:51,4

Horten Roklubb

Jesper Rørvig
Bjørn-Jostein Singstad
Kjetil Borch
Olaf K. Tufte

 

2

07:02,2

Christiania Roklub

Karl Hagen Bjurstrøm
Trond Andreas Bjercke Johannessen
Jan Oldenburg
Johannes Groseth

 

3

07:03,7

Norske Studenters Roklub

Petter Solberg Svingen
Sten Patrick Een Sture
Sven Ole Mollestad Nicolaysen
Ole Henrik Bang-Andreassen

 

W4- - Kvinner Firer

 

1

08:11,3

Christiania Roklub

Tabea Wende
Christina Inger Kinck
Hanne Sophie Solhaug
Siri Eva Kristiansen

 

2

08:19,2

Christiania Roklub

Johanne Asakskogen
Marie Lindvik Jørstad
Christine Randsborg
Sofie Jensen

 

3

08:27,0

Fana Roklubb

Caroline Skagestad
Mille Charlotte Bruun Olsen Hauge
Hege T Bergaplass
Caroline Bierling

 

JM8+ - Junior Menn Åtter

 

1

06:59,2

Norske Studenters Roklub

David Alexander Anderson
Gustav Daniel Hagen Breivik
Pierre-Louis Bret
Andreas Clifford
Carl Oscar Christensen Hoff
Jonas Slettemark Juel
Edvart Solberg Svingen
Kristian Søhr
Cox: Petter Arnøy

 

2

07:09,9

Bergens Roklub

Martin Steinnes
Nicolai Birkeland
Andreas Fiskerstrand
Adrian Henneli
Børge Nyland
Ulrik Wie Soltvedt
Adrian Ellefsen Taranger
Mathias Føyner Wie
Cox: Markus Føyner Wie

 

3

07:13,0

Bærum Roklubb

Jaime Aalders
Petter Bratli
Øystein Dingen Endresen
Sindre Fuglseth
Eirik Myreng Hauge
Hermann Hovde
Tade Phanke
Lars Moberg Værnes
Elias Håkonsen

 

 JW4x – Junior Kvinner Dobbeltfirer

 

1

08:07,7

Stavanger Roklub

Karen Undset
Elisabeth Fritze
Line Sørbø
Nina Chloe Wesselingh

 

2

08:16,7

Fana Roklubb

Ylva Lyssand
Sunniva Risti Bergaas
Elsa Segadal
Emilie Stragiotti

 

3

08:19,3

Ormsund Roklub

Anna Mesel
Emilie Giltvedt Langeland
Rikke Aslaksen Wåle
Serine Camilie Aaker

 

 M2- - Menn Toer uten

 

1

07:44,0

Norske Studenters Roklub

Oscar Helvig Stabe
Ole Henrik Bang-Andreassen

 

2

07:45,7

Norske Studenters Roklub

Peder Strand
Nito Simonsen

 

3

07:46,0

Christiania Roklub

Elias Hammer
Andreas Holager

 

LW1x – Lettvekt Kvinner Singelsculler

 

1

09:20,6

Bergens Roklub

Maia Emilie Lund

 

2

09:51,9

Norske Studenters Roklub

Sara Karoline Hegge

 

3

09:54,0

Kristiansand Roklubb

Oda Madland Aagesen

 

 LM2x – Lettvekt Menn Dobbeltsculler

 

1

07:28,2

Stavanger Roklub

Truls Aamodt
Are Strandli

 

2

07:29,6

Sandefjord Roklubb

Sander Aakerholt
Markus Christensen

 

3

07:44,9

Sarpsborg Roklubb

Ole Johan Holm
Jens Nicolai Holm

 

JM4- - Junior Menn Firer

 

1

07:15,9

Moss Roklubb

Einar Solbakken
Alfred Eliassen
Vegard Hjortkær Sæby
Jarle Hjortkjær Sæby

 

2

07:16,8

Norske Studenters Roklub

Gustav Daniel Hagen Breivik
Pierre-Louis Bret
Andreas Clifford
Kristian Søhr

 

3

07:26,4

Bærum Roklubb

Jaime Aalders
Eirik Myreng Hauge
Hermann Hovde
Tade Phanke

 

 M1x – Menn Singelsculler

 

1

07:44,9

Aalesunds Roklub

Martin Helseth

 

2

07:51,5

Horten Roklubb

Olaf K. Tufte

 

3

07:51,8

Tønsberg Roklub

Ask Jarl Tjøm

 

 W8+ - Kvinner Åtter

 

1

07:25,7

Fana Roklubb

Benedikte Tollefsen
Caroline Skagestad
Hanne Verling
Mille Charlotte Bruun Olsen Hauge
Hege T Bergaplass
Åsta Nordsveen Sulen
Mari Heide Feiring
Caroline Bierling
Lise Skarstein Jakobsen

 

2

07:26,6

Christiania Roklub

Johanne Asakskogen
Kari Andrea Solli Älveborn
Josefine Lindstrøm
Christine Randsborg
Marie Lindvik Jørstad
Sofie Jensen
Christina Inger Kinck
Tabea Wende
Cox: Elisabeth Ramsdal

 

3

07:29,5

Christiania Roklub

Anniken Ellingsen
Agnes Karlseng
Aasta Gran Andreassen
Siri Eva Kristiansen
Hanne-Sophie Ystgaard Solhaug
Aurora Olsen Juklestad
Karen Anniken Ellingsen
Trude Meyer
Cox: Karen Marie Belsby

 

LW2x - Lettvekt Kvinner Dobbeltsculler

 

1

08:58,9

Bergens Roklub

Maia Emilie Lund
Guro Jordalen

 

2

09:21,4

Norske Studenters Roklub

Bente Vagle
Sara Karoline Hegge

 

3

09:24,3

Drammen Roklubb

Mari Evje Borgersen
Fanny Lucie Røed

 

JM2- - Junior Menn Toer

 

1

08:09,5

Bergens Roklub

Ulrik Wie Soltvedt
Mathias Føyner Wie

 

2

08:26,1

Moss Roklubb

Einar Solbakken
Vegard Hjortkær Sæby

 

3

08:35,2

Norske Studenters Roklub

Sam Lorgen
Kristian Søhr

 

LM1x - Lettvekt Menn Singelsculler

 

1

08:12,6

Tønsberg Roklub

Ask Jarl Tjøm

 

2

08:26,6

Sarpsborg Roklubb

Jens Nicolai Holm

 

3

08:34,1

Kristiansand Roklubb

Oskar Sødal

 

M4- - Menn Firer

 

1

07:14,1

Norske Studenters Roklub

Sten Patrick Een Sture
Markus Daae-Qvale Holmemo
Oscar Stabe Helvig
Ole Henrik Bang-Andreassen

 

2

07:18,2

Norske Studenters Roklub

Njål Stensland
Peder Strand
Nito Simonsen
Sven Ole Mollestad Nicolaysen

 

3

07:18,5

Sandefjord Roklubb

Sander Aakerholt
Markus Christensen
Kris Cato Tohn
Øyvind Lavoll

 

W2- - Kvinner Toer uten

 

1

08:41,3

Norske Studenters Roklub

Anna Sofie Een Sture
Sara Slettemark Juel

 

2

08:46,1

Christiania Roklub

Tabea Wende
Christina Inger Kinck

 

3

08:46,6

Aalesunds Roklub

Thea Helseth
Eli Åstedotter Dimmen

 

 

 

 

 

JM4x - Junior Menn Dobbeltfirer

 

1

07:27,3

Bergens Roklub

Ulrik Wie Soltvedt
Martin Steinnes
Adrian Henneli
Mathias Føyner Wie

 

2

07:33,3

Bærum Roklubb

Jaime Aalders
Eirik Myreng Hauge
Hermann Hovde
Tade Phanke

 

3

07:40,3

Tønsberg Roklub

Edvard Aasen
Lars Jørann Lindgren
Sander Benden Nilsen
Isak Vartal-Gjerde

 

JW8+ - Junior Kvinner Åtter

 

1

08:45,2

Bærum Roklubb

Caitlin Aalders
Thea Hertzum Aunaas
Isabelle Bergseth Borgen
Synnøve Gillebo Foss
Stina Halvorsen Vad
Anniken Helland-Hansen
Klara Moene Omholt
Mina West
cox: Elias Håkonsen

 

2

08:45,9

Fana Roklubb

Eyvor Nora Aarø
Emilie Lindborg
Ylva Lyssand
Sunniva Risti Bergaas
Elsa Segadal
Emilie Stragiotti
Helene Kjeseth
Lisa Ulstein
cox: Emil Andre Andersson

 

3

08:48,0

Ormsund Roklub

Serine Camilie Aaker
Anna Mesel
Emilie Giltvedt Langeland
Rikke Aslaksen Wåle
Anniken Vogt Eiborg
Amanda Hofbauer
Maya Kristoffersen
Hannah Elisabth Grude
Cox: Erlend Hystad

 

M2x - Menn Dobbeltsculler

 

1

07:11,6

Horten Roklubb

Kjetil Borch
Olaf K. Tufte

 

2

07:35,0

Tønsberg Roklub

Adrian Lindgren
Jørgen Mjøs Nilsson

 

3

07:40,1

Stavanger Roklub

Truls Aamodt
Are Strandli

 

 

 

 

 

W2x - Kvinner Dobbeltsculler

 

1

08:22,4

Christiania Roklub

Marianne Madsen
Agnes Karlseng

 

2

08:26,2

Aalesunds Roklub

Thea Helseth
Jenny Marie Rørvik

 

3

08:48,0

Norske Studenters Roklub

Anna Sofie Een Sture
Sara Slettemark Juel

 

 

 

 

 

LM4- - Lettvekt menn Firer

 

1

07:53,0

Norske Studenters Roklub

Petter Solberg Svingen
Delvis Stulipnas
Theodor Astrup Wiik
Oliver Stubs

 

2

08:43,4

Moss Roklubb

Alfred Eliassen
Tord Oscar Magnusson
Rebekka W-Bugge
Vegard Hjortkær Sæby

 

JM2x - Junior Menn Dobbeltsculler

 

1

07:51,9

Norske Studenters Roklub

Andreas Clifford
Jonas Slettemark Juel

 

2

07:55,2

Horten Roklubb

Sondre Svenungsen
Jesper Rørvig

 

3

07:55,5

Fredriksstad Roklub

Simen Skjølsvold
Lars Martin Benske

 

JW2x - Junior Kvinner Dobbeltsculler

 

1

 

Stavanger Roklub

Karen Undset
Elisabeth Fritze

 

2

 

Horten Roklubb

Maja Marie Aspenes
Mia Helene Falch

 

3

 

Christania Roklub

Aurora Olesen Junklesand
Hermine Wilhelmsen

 

W4x - Kvinner Dobbeltfirer

 

1

07:54,3

Aalesunds Roklub

Eli Åstedotter Dimmen
Thea Helseth
Amanda Helseth
Jenny Marie Rørvik

 

2

08:12,4

Christiania Roklub

Agnes Karlseng
Marianne Madsen
Sofie Jensen
Kari Andrea Solli Älveborn

 

3

08:16,5

Christiania Roklub

Anniken Ellingsen
Karen Marie Belsby
Siri Eva Kristiansen
Trude Mayer

 

M8+ - Menn Åtter

 

1

06:47,6

Norske Studenters Roklub

Petter Solberg Svingen
Sten Patrick Een Sture
Peder Strand
Nito Simonsen
Markus Daae-Qvale Holmemo
Oscar Stabe Helvig
Sven Ole Mollestad Nicolaysen
Ole Henrik Bang-Andreassen
Hanna K. Pettersen

 

2

06:49,6

Christiania Roklub

Nicolai Wiik
Erik Ranberg
Trond Johannessen
Kristoffer Lorentzen
Andreas Holager
Sjur Messel Nafstad
Jan Oldenburg
Elias Hammer
Cox: Josefine Lindstrøm

 

3

07:00,5

Os Roklubb

Erling Øyasæter
Lars Erik Jansen
Torbjørn Lothe Mehammer
Oddbjørn Gjerde
Mattias Nikolai Haugland
Arne Hadler Olsen
Bård Alfred Monsen
Sigurd Hadler-Olsen
Lars Eirik Vevatne





Webdesign fra: New Media AS