Nyheter > Nyheter

U23 EM

02.09.2017

 U23 EM går av stabelen 2 – 3 september i Kruszwica, Polen og Norge stiller med 6 lag i både dame og herreklassen, lettvekt og tungvekt.

 

Resultater 

Plassering

Båtklasse

Roere

Klubb

1. plass

BLW1x

Maia Emilie Lund

Bergens

13. plass

BM1x

Martin Steinnes

Bergens

5. plass

BM2-

Einar Solbakken

Andreas Berge

Moss

Bærun

4. plass

BW2x

Rebekka Wiberg-Bugge

Jenny Marie Rørvik

Moss

Aalesunds

6. plass

BM2x

Adrian Lindgren

Arne Hadler-Olsen

Tønsberg

Os

8. plass

BLM2x

Truls Aamodt

Audun Grepperud

Stavanger

Ormsund

 

(se full resultatliste her)

Søndagens Finaler

Etter lørgsgens forsøks og oppsamlingsløp har Norge 4 båter i A-finaler, en i B finalen og en i C-finalen. Tidspunkt for søndagens finaler er som følger:

Tid

Båtklasse

Roere

Klubb

A-finale 11:55

BLW1x

Maia Emilie Lund

Bergens

C-finale 9:40

BM1x

Martin Steinnes

Bergens

A-finale 13:15

BM2-

Einar Solbakken

Andreas Berge

Moss

Bærun

A-finale 13:25

BW2x

Rebekka Wiberg-Bugge

Jenny Marie Rørvik

Moss

Aalesunds

A-finale 13:35

BM2x

Adrian Lindgren

Arne Hadler-Olsen

Tønsberg

Os

B-finale 10:05

BLM2x

Truls Aamodt

Audun Grepperud

Stavanger

Ormsund

 

For live update, følg med på Norges Roforbunds instagramstory. 

 

Resultater forsøksløp lørdag:

Maia Lund i lettvekt 1x vant sitt forsøk og rodde inn til totalt beste tid, dermed er det direkte A finale imorgen, kl 11.55. 
Martin Steinnes i herre åpen klasse 1x rodde inn til en 4.pl i sitt forsøk og må derfor ro oppsamling i dag, kl 15.55. 
Jenny Rørvik og Rebekka Bugge rodde inn til en 2.pl i forsøket og det gav direkte billett til A finalen imorgen kl 13.25. 
Andreas Berge og Einar Solbakken i herrer åpen 2-, rodde inn til en 5.pl i race for lanes, og er direkte kvalifisert til A finale imorgen kl 13.15. 
Truls Aamodt og Audun Grepperud i herrer lettvekt 2x rodde inn til en 3.pl i sitt forsøk og må derfor ro oppsamling i dag kl 16.15. 
Arne Hadler-Olsen og Adrian Lindgren i herrer åpen 2x rodde inn til en 2.pl i sitt forsøk og må gjennom oppsamling kl 16.10 i dag.

 

Forsøksheat:

Lørdagens program med innledende heat og eventuelle oppsamlinger for de norske båtene vil være som følgende (oppsamlingstid i parentes):

Tid

Båtklasse

Roere

Klubb

9:40 (15:30)

BLW1x

Maia Emilie Lund

Bergens

10:30 (15:50)

BM1x

Martin Steinnes

Bergens

10:55

BM2-

Einar Solbakken

Andreas Berge

Moss

Bærun

11:10 (16:05)

BW2x

Rebekka Wiberg-Bugge

Jenny Marie Rørvik

Moss

Aalesunds

11:20 (16:10)

BM2x

Adrian Lindgren

Arne Hadler-Olsen

Tønsberg

Os

11:40 (16:15)

BLM2x

Truls Aamodt

Audun Grepperud

Stavanger

Ormsund






Webdesign fra: New Media AS