Roforbundet > NRs GULLMERKE

NRs GULLMERKE

 

Våre Gullmerkemenn og -kvinner

 

Norges Roforbunds Gullmedalje er norsk roidretts høyestse utmerkelse. Se statutter her.

2015

Tore Gulli

Bærum Roklubb

2013

Tone Pahle

Christiania Roklub

2011

Lis Schjøtt Bærum Roklubb

2011

Knut Ødegaard

Bærum Roklubb

2010

Rolf Thorsen

Horten Roklubb

2009

Åke Fiskerstrand

Aalesunds Roklub

2009

Per Bønsnæs

Norske Studenters Roklub

2006

Arne Aas

Moss Roklubb

2004

Olaf Tufte

Horten Roklubb

2003

Arild Marvik

Stavanger Roklub

2000

Kjell Emblem

Norges Roforbund

2000

Knut-Arthur Mosness Norstad

Drammen Roklubb

2000

Ove Finsveen

Horten Roklubb

2000

Knut Strengelsrud

Kongsvinger Roklubb

1994

Brit Schjetne

Bestumkilen Roklubb

1994

Thoralf W. Sandaker

USA

1992

Sven Ragnar Bodemyr

Sverige

1990

Asbjørn Løken

Bærum Roklubb

1990

Georg Guttormsen

NLHI

1990

Leif Ljungqvist

Norske Studenters Roklub

1989

Bo Gammals

FISA

1987

Thorleif Torgersen

Moss Roklubb

1981

Leif Gran

Drammen Roklubb

1981

Børge Kaas-Andersen

Danmark

1980

Iwan Vanier

Nederland

1978

Alf Hansen

Ormsund Roklub

1978

Frank Hansen

Ormsund Roklub

1978

Jens Grevstad

Christiania Roklub

1975

Thor Nilsen

Bærum Roklubb

1975

Sigurd Bang

Norske Studenters Roklub

1975

Jørgen C. Madsen

Danmark

1972

Lauritz S. Rode

Norske Studenters Roklub

1969

Gunnar F.W. Fredrikson

Christiania Roklub

1967

Bengt af Ekenstam

Sverige

1966

Harald Kråkenes

Fana Roklubb

1966

Fredrik Ellefsen

Norske Studenters Roklub

1966

Richard Jonsson

Drammen Roklubb

1965

J.E. Noramaa

Finland

1965

Stig O. Winther

Finland

1963

Fridtjof Birkheim

Bærum Roklubb

1963

Gunnar Schjøll

Christiania Roklub

1960

Anton Johansen

Ormsund Roklub

1960

Bernhard Christiansen

Christiania Roklub

1957

Harald Rømcke

Norske Studenters Roklub

1957

Ove Roll

Bergens Roklub

1954

Paul Bentsen

Horten Roklubb

1952

F. Aa. Hansen

Danmark

1952

Poul Kragh

Danmark

1950

H. Becker Eriksen

Moss Roklubb

1950

G. Wendelbo

Horten Roklubb

1950

Vagn Jensen

Danmark

1950

Bo Kaiser

Sverige

1949

Haakon J. Wallem

Bergen

1947

Rolf Manskow

Oslo

1947

H. Langgraff

Horten Roklubb

1947

Hans Blom

Oslo

1939

Ludvig Moestue

Oslo

1939

Rolf Neergaard

Oslo

1939

Ernst Bredberg

Sverige

1938

Victor Hjorth

Danmark

1938

Holger Sebbelov

Danmark

1937

E. Saugmann

Danmark

1936

Per Rolfsen

Horten Roklubb

1935

J. Sigfrid Edstrøm

Sverige

1935

Curt Armstedt

Sverige

1935

Axel Lundqvist

Danmark

1933

Henry Larsen

Tønsberg

1933

Eskild Jensen

Oslo

1927

Arne Corneliussen

Oslo

1927

A. Feltenborg

Danmark

1925

Jens Knudsen

Oslo

1925

Leif S. Rode

Oslo

1925

Rudolph Schmidt

Danmark

1925

Gustaf Uddenberg

Sverige

1921

Chr. K. Heiberg

Bergen

1918

Hannibal Feght

Oslo

1915

Peter Torgersen

Oslo

1914

H.S. Køster

Danmark

1912

Ole Sverre

Oslo

1912

Nils Ljunggren

Sverige

Webdesign fra: New Media AS