Landslagene > Elitegruppen

Elitegruppen

Elitegruppen 2018

 

  

Sesongplan 2018

 

Plan over samlinger og konkurranser. Utenom dette trener eliten på Toppidrettsenteret i Oslo i vinterhalvåret, og på Årungen utenfor Oslo i sommerhalvåret. Det er også ønskelig med en precamp før VM og en høstsamling etter VM, men pt er det ikke budsjettmidler til dette.

Med forbehold om endringer

Når Hva Hvor Hvem
15-20. januar Samling (langrenn) Skeikampen Alle
3. februar NM i ergometerroing
Sarpsborg Alle
5 - 15 mars Samling (roing) Aviz (POR) Alle
23 mars-5. april Samling (roing) Aviz (POR) Alle
14. april Nasjonal regatta Drammen Alle
14-15. mai Nasjonal regatta Årungen Alle
1 -3 juni World Cup I Beograd (SRB) Uttatte
22-24. juni World Cup II Linz (AUT) Uttatte
6-8. juli Royal Henley Regatta Henley (UK) Uttatte
2-5. august EM Stratclyde (UK) Uttatte
9. - 16. sep VM Plovdiv (BUL)

Uttatte

22. - 23. sep NM Årungen

Alle

 

 

Elitegruppen 2017

 

  

Sesongplan 2017

 

Plan over samlinger og konkurranser. Utenom dette trener eliten på Toppidrettsenteret i Oslo i vinterhalvåret, og på Årungen utenfor Oslo i sommerhalvåret. Det er også ønskelig med en precamp før VM og en høstsamling etter VM, men pt er det ikke budsjettmidler til dette.

Med forbehold om endringer

Når Hva Hvor Hvem
9-29. januar Høydesamling (langrenn) Seiser Alm (SUI) Olaf Tufte
13-21. januar Samling (langrenn) Skeikampen Alle, unntatt Olaf
4. februar NM i ergometerroing Bærum Alle
12-31. mars Samling (roing) Aviz (POR) Alle, og fire kvinner
29-30. april Nasjonal regatta Årungen Alle
13-14. mai Nasjonal regatta Årungen Alle
26-28. mai EM Racice (CZH) Uttatte
16-18. juni World Cup II Poznan (POL) Uttatte
7-9. juli World Cup III Luzern (SUI) Uttatte
19-20. august Norgesmesterskapene Årungen Uttatte
24. sep-1. okt VM Florida (USA) Uttatte

 

 

Sesongplaner 2013-2016

 

Sesongen 2016

Aktivitet

Sted

9-29. januar

Høydesamling (ski)

Italia

6. februar

NM i ergometerroing

Norge

11-24. februar

Samling (ro)

Portugal

11-24. mars

Samling (ro)

Portugal

3-13. april

Samling (ro)

Portugal

14-17. april

World Cup 1

Italia

21-23. april

Int Pararegatta

Italia

4-8. mai

EM

Tyskland

19-25. mai

OL-kvalik

Sveits

26-29. mai

World Cup 2

Sveits

3-5. juni

Int Pararegatta

Nederland

15-19. juni

World Cup 3 (ink Para)

Polen

26. juni -16. juli

Høydesamling (ro)

Italia

30. juli-14. august

Olympiske Leker

Brasil

1-11. september

Paralympiske leker

Brasil

24-25. september

Norgesmesterskapene

Norge

 

Sesongen 2015

Aktivitet

Sted

utøvere

2.-13. jan

testuke

Toppidrettssenteret

Alle

6-27. jan

Høydeleir

Seiser Alm (høydeleir)

Elitegruppen

2. feb

NM roergometer

Amalie Skram VGS, Bergen

Alle

17. feb - 2. mar

Samling

Aviz, Portugal

Alle

11-17. mar

testuke

Toppidrettssenteret

Alle

22. mar - 3. apr

Samling

Aviz, Portugal

Alle

20. apr - 10. mai

Samling

TBA (høydeleir)

Elitegruppen

9-10. mai

Årungregattaen

Årungen

Øvrige

16-17. mai

9th International Para-Rowing Regatta

Lago di Varese, Italia

Birgit Skarstein

27-29. mai

EM

Poznan, Polen

Uttatte

19-21. jun

World Rowing Cup II

Lago di Varese, Italia

Uttatte

10-12. jul

World Rowing Cup III

Lucerne, Sveits

Uttatte

25. jul - 15. aug

VM precamp

Livigno, Italia (høydeleir)

Elitegruppen

1-16. aug

VM precamp

Årungen

Øvrige utatte

1-7. sep

VM

Aiguebelette, Frankrike

Uttatte

19-20. sep

NM

Stokkavannet, Stavanger

Alle

12. okt

Langdistanseregatta

Årungen

Alle

28. okt - 3. nov

Testuke 44

Toppidrettssenteret

Alle

Nov/des

Samling

TBA (høydeleir)

Alle

 

Sesongen 2014

Hvor

Hva

28.okt – 3.nov

Norge,   Oslo

Testuke

29.nov – 10.des

Portugal,   Avis

Samling 1

6 - 12.jan

Norge,   Oslo

Testuke

9 - 29.jan

Italia,   Seiser Alm

Samling 2

1.feb

Norge,   Sarpsborg

NM i   ergometerroing

17.feb – 2.mar

Portugal,   Avis

Samling 3

10 - 16.mar

Norge,   Oslo

Testuke

23.mar – 4.apr

Portugal,   Avis

Samling 4

10 - 11.mai

Norge, Ås

Regatta

28.mai – 1.jun

Serbia,   Beograd

EM

18.jun – 22.jun

Frankrike,   Agibulette

World Cup   2

9 – 13.jul

Sveits,   Lucerne

World Cup   3

21.jul – 5.aug

Italia,   Livigno

Precamp VM

21 – 31.aug

Nederland,   Amsterdam

VM

20 – 21.sep

Norge, Ås

Norgesmesterskapet

 

Sesongen 2013

Aktivitet

Sted

utøvere

2.-13.jan

testuke 2 (1)

 

alle

10.-13.jan

helgesamling

Oslo

alle

2. feb

Innendørs NM

Horten

alle

17.feb-3.mar

Samling

Aviz

alle

11.-17.mar

testuke 11

 

alle

25.mar-8.apr

Samling

Aviz

alle

18.-21 april

Int Regatta

Piediluco

alle

27.-28.apr

Norsk regatta

Sandefjord

Noen

9.-12.mai

Norsk Regatta

Årungen

alle

25.-26. mai

Norsk Regatta

Årungen

alle

29.mai-2.jun

EM

Sevilla

uttatte

19.-23.jun

World Cup II

Eton

uttatte

10.-14.jul

World Cup III

Luzern

utatte

21.jul-16. aug

VM precamp

Årungen

uttatte

16.aug-3.sep

VM

Chungdu Korea

uttatte

14.-15.sep

NM

Årungen

alle

12. okt

Langdist.reg

 

alle

28.okt-3.nov

Testuke 44

 

alle




Webdesign fra: New Media AS