Trening og tester > Trenerforum

Trenerforum

Spesialtrenerforum 2019

 

last ned timeplan og påmelding her

Toppidrettssenteret, møterom Norsk Tipping

Timeplan & påmeldinger

Fredag 11. jaunar

18.00 – 18.10                     

 

Informasjon

Åke Fiskerstrand

18.10 – 19.00

 

Olympiatoppens treningsdagbok

Introduksjon til ny versjon

Ida Svendsen, OLT

19.00 – 19.45                    

 

Middag

 

19.45 – 20.45

 

 

 

Informasjon fra FISA trenerkonferanse 2018

 

Johan Flodin, Daniel Berge

 

 

Lørdag 12. januar

 

09.00 – 09.45

 

09.45 – 10.15

 

 

Sjekk ut av rom

 

 

Informasjon fra Dommerutvalget

 

Nye utviklingsprosjekter i norsk roing

(klubbutvikling og utvikling av pararoere). Informasjon fra utviklingsprosjektet

Anne C. Hunstad

 

Per Helge Brun Svendsen

Åke Fiskerstrand

10.30 – 11.15

 

 

11.20 – 12.00

 

 

 

12.00 – 13.00

 

«SportBos» treningsregistrering for roing

 

Utviklingstrender blant norske juniorroere

 

 

Lunch

Karon Phillips

 

 

Åke Fiskerstrand

 

13.00 – 14.00

 

 

Utvikling av roteknikk

 

 

 

Kjetil Borch og Johan Flodin

14.10 – 15.20

 

 

 

 

 

15.30 – 16.50

 

16.50 – 17.00

 

Informasjon fra Toppidrettsutvalget og KSU samt planer for NR grupper 2019. Inkludert uttakskriterier til mesterskap og uttakskriterier til NR grupper

 

Utvikling av norsk juniorroing framover - innledning og diskusjon

Avslutning

Johan Flodin, Johan Lidberg, Per Helge Brun Svendsen, Sebastian Baranzano, Marte Krogsrud, Thorvald Jakobsen, Sverke Lorgen

Ledes av Thorvald Jakobsen

Åke Fiskerstrand

 

Kostnad: kr 750.- inkludert felles middag fredag og lunch lørdag. Faktura sendes klubbene i etterkant. 

Reisefordeling vil bli benyttet.

 

Trenerforum 2018

  • Timeplan & påmeldinger

     

    Oppmøte: møterom Norsk Tipping

    Fredag 12. oktober

    Tid

         Emne

    Innledere

    18.00 – 18.10

    Informasjon om timeplan o.a.

    Åke Fiskerstrand

    18.10 – 19.00

    Sesongevaluering elitegruppen 2018

    Johan Flodin

    19.00 – 19.30

    Middag

     

    19.30 – 20.15

    Sesongevaluering NR kvinnegruppen 2018

    Johan Lidberg

    20.15 – 21.00

    Planer fort videre arbeid med elitegruppen og kvinnegruppen 2019

    Johan Flodin og Johan Lidberg

     

    Lørdag 13. oktober

    Tid

     

     

    08.00 – 08.45

    Informasjon fra Toppidrettsutvalget

    Thorvald Jakobsen

    09.00 – 11.30

    Auditorium innsikt, NIH

    Motor learning – concepts for developing effective practice conditions

    Richard Magill, Ph.D. Teachers College, New York City USA

    11.30 – 12.30

    Lunch

     

    12.30 – 13.30

    Sesongevaluering fra arbeidet med utviklingsgruppen og planer videre

    Sebastian Baranzano

     13.45 - 14.30

    Arbeidet i kraftsentrene og KSU, evaluering og veien videre

    Sverke Lorgen

    14.45 – 15.30

    Juniorsatsingen, evaluering og veien videre

    Sverke Lorgen og Sebastian Baranzano

    15.45 – 16.30

    Uttakskriterier 2018, evaluering og forslag til endringer for 2019

    Thorvald Jakobsen og Sverke Lorgen

    16.30 – 17.00

    Innspill til Terminliste 2019

    Oscar Thøgersen

    17.00

    Kommentarer og avslutning

    Åke Fiskerstrand

     

    Kostnad: kr 850.- inkludert felles middag fredag, lunch lørdag og seminaravgift NIH lørdag formiddag – regning sendes til klubbene.

    Reisefordeling vil bli benyttet.



Webdesign fra: New Media AS